V čem ti Freelo pomůže?

Nahradí nepřehledné e-mailové konverzace. Sjednotí interní i klientskou komunikaci. Eliminuje stav, kdy levá ruka neví, co dělá pravá. Zajistí přehled nad finanční stránkou projektu.

Dashboard

Dashboard je tvůj kapitánský můstek, ze kterého vidíš všechny důležité úkoly, termíny a nejnovější informace.

Ve vrchní části najdeš úkoly, které jsou někomu přiřazené – můžeš si vyfiltrovat komu. Do žlutého lístečku si nataháš ty úkoly, které chceš řešit v následujících dnech.

Další části dashboardu vypisují ty nejnovější informace, které se na projektech udály.

Projekty

Projekty jsou paluby na kterých jsou pohromadě klienti, kolegové, úkoly, soubory a informace. Pro lepší pořádek si můžeš projekty oštítkovat a získat jednoduchou kategorizaci.

Projekt můžeš vytvořit nebo tě k němu přizve někdo jiný. V každém případě zde uvidíš všechny projekty, které se tě jakkoliv týkají.

Co všechno můžeš s projekty dělat?

  • Vytvářet šablony projektů
  • Archivovat, obnovovat a mazat
  • Kategorizovat dle štítků
  • Ohvězdičkovat a posunout je výš
  • Zvát k nim kolegy a klienty
  • Vytvářet v nich To-Do listy a úkoly
  • Nahrávat do nich soubory
  • Vytvářet textové poznámky
  • Sledovat výkazy a stavy rozpočtů

Detail projektu

Každý projekt se skládá z chronologických výpisů událostí, úkolů, poznámek a souborů.

K projektům pozveš kolegy nebo klienty. Můžeš určovat, kdo na který To-Do list uvidí. Takže spolupráci na jednom místě už nic nebrání.

U projektu můžeš nastavit jeho rozpočet. Pak už jen sleduješ, jak z něj výkazy tvých kolegů ukrajují.

Úkoly s diskuzí

Každý úkol je zároveň diskuzí. V ní s ostatními vyřešíš vše podstatné pro dokončení úkolu. Úkol vždy řeší jeden člověk – předchází se tak nedorozuměním.

Diskuze u úkolu funguje jako komentáře na Facebooku – stačí odepsat a už ti chodí avízo na nové komentáře. Z diskuze se můžeš taky kdykoliv odhlásit.

Přidávání úkolu zvládne každý

Na formuláři pro přidávání úkolu jsme si dali zvlášť záležet. Vždyť je to taky ta nečastější akce, kterou budeš ve Freelu dělat.

Můžeš si nastavit úkol s termínem nebo s rozsahem termínů. Do textu můžeš pohodlně nahrávat soubory nebo kopírovat obrázky ze schránky pomocí CTRL/CMD+V.

Další skvělou funkcí jsou jednorázová upozornění uživatelů přes @jmeno. Není tak nutné uživateli nutit sledování všech aktualizací v diskuzi, ale pouze ho upozornit až když to bude třeba.

Úkoly se můžou opakovat

Chceš si každý večer psát 3 věci, které tě v ten den potěšili? Snadná pomoc: Vytvoř si opakovaný úkol a už nikdy nezapomeš.

Opakované úkoly jsou mocný nástroj, díky kterému můžeš snadno zjišťovat jak se cítí tvůj tým, na čem bude kdo dnes dělat, co je potřeba opravit v kanceláři a mnoho dalšího.

Nech Freelo pracovat za tebe. Začleň opakované úkoly do každodenního pracovního procesu. Začni u sebe a pokračuj u kolegů. Jsme přesvědčeni o tom, že to ocení celý tvůj tým.

Kalendář předurčen k plánování

Vlevo vidíš úkoly, které ještě termín nemají. Ty stačí přetáhnout myší do kalendáře vpravo na konkrétní den. A je to, úkol už má termín. Stejně tak můžeš již naplánované úkoly v kalendáři měnit a posouvat.

Díky jednoduché filtraci na pár kliknutí zjistíš, jaké úkoly kdo a kdy bude řešit.

Přehledné souhrny

Kdo pracoval hodně a kdo méně? Kolik hodin odpracoval celý tým? Jaké budou náklady na výplaty za minulý měsíc?

Na to všechno a ještě mnohem více ti odpoví Souhrny ve Freelu.

Pracovat s klienty na projektu už není problém

Stačí na pár kliknutí vymezit, kdo vidí jaké To-Do listy a podle toho do nich zařazovat jednotlivé úkoly.

Soubory a informace podléhají úkolům, takže každý vidí jen to, co je potřeba.

Měj přehled nad odpracovaným časem a náklady

Ve Freelu žádný problém. Stačí u každého úkolu vykazovat, co odpracuješ. Můžeš to udělat dvěma způsoby – buď budeš měřit čas strávený nad úkolem pomocí Time trackingu nebo zadáš výkaz ručně .

Time tracking

4 důvody, proč bude mít tvoje posádka měření času v malíčku

1.

Nemusíš s každým měřením vytvářet úkoly. Ve Freelu už všechny úkoly máš. Stačí jen zmáčkout play a začít měřit.

2.

Konec přepínání mezi několika online nástroji. Spolehlivé trackování budeš mít na jednom místě společně s projekty a klienty.

3.

Automatické přepínání zamezí časovým mezerám. Začínáš na novém úkolu? Klikneš u něj na play a předchozí běžící čas se zastaví a automaticky uloží.

4.

Trackovat čas můžeš pohodlně i v mobilních aplikacích. Časové výkazy tak můžeš používat ať si kdekoliv. Třeba na schůzce u klienta.

Ruční zadávání výkazů

Při ručním vykazování můžeš zadat čas a hodinovou sazbu. Po uložení se čas s hodinovkou vynásobí a tvůj první výkaz je na světě. K výkazu můžeš napsat poznámku nebo ho vykázat zpětně na konkrétní datum.

Výkazy můžeš taky editovat. Stačí kliknou vpravo na ikonku tužky a výkaz se otevře k editaci.

K výkazům u úkolů můžeš přistoupit i jako k nákladům, které si s úkolem měl. Např. nákup materiálu nebo placení obchodní večeře. Nemusíš zadávat čas a zadáš jen částku. Měj vždy náklady přiřazené k položce se kterou souvisí.

Editace výkazů u úkolu

Mohlo by tě ještě zajímat u výkazů

Čas umíme násobit hodinovou sazbou. Jako šéf projektu tohle zajisté oceníš. Můžeš totiž svým kolegům zadat hodinové sazby. Při každém výkazu se jim hodinovka předvyplní a vynásobí zadaným časem. Díky tomu máš neustále informace o tom, zda se projekt neřítí do červených čísel.

Hodinovka může být u každé osoby i u každého projektu úplně jiná. Navíc není nutné ji předvyplňovat – Freelo si chytře pamatuje tu naposledy zadanou.

Tvoje výkazy uvidíš jen ty a šéf projektu. Můžeš taky sám rozhodnout, kdo další tvé výkazy uvidí. To se hodí, když chceš udržovat klienta informovaného o finanční náročnosti již v průběhu projektu.

Záznam webináře: Timetracking, výkazy a fakturace

Ve videu zjistíš, jak se vykazuje čas přes START/STOP, jak zadat nákladové položky a jak dostat odpracované výkazy do stavu „vyfakturované“.

Následně je můžeš jednoduše překlopit do reálné faktury přes napojené online služby iDoklad, Fakturoid a Vyfakturuj.

Integrace třetích stran

Freelo je má otevřené API na kterém hodláme v budoucnu ještě hodně pracovat a rozvíjet ho.

A co to znamená pro tebe a tvůj tým? Budeme Freelo napojovat na další užitečné online aplikace, aby vznikal synergický efekt.

Fakturoid je online fakturace a účetnictví pro živnostníky a firmy. Díky napojení na Freelo jednoduše vystavíš fakturu ze všech svých pracovních výkazů.

iDoklad je jeden z nejrozšířenějších českých fakturačních nástrojů. Stejně jako u Fakturoidu jednoduše vystavíš fakturu ze všech svých pracovních výkazů.

Vyfakturuj je pohodlná online fakturace a účetnictví. Je to další fakturační nástroj, díky kterému své výkazy pošleš rovnou na fakturu na pár kliknutí

SupportBox zjednodušuje zákaznickou péči přes e-mail. V SupportBoxu na dvě kliknutí zadáš úkol, který se zobrazí rovnou ve Freelu. Po jeho vyřešení to uvidíš ihned v Supportoboxu a můžeš zákazníkům komunikovat dobré zprávy.

Záznam ze schůzky? Zadání k projektu? Brief? Vše vyřeší poznámky.

Projekt je vždy plný informací. Hlavní je, aby v nich byl pořádek. Od toho tu jsou poznámky. Můžeš do nich zapisovat důležité porady, výstupy ze schůzek nebo třeba zadání.

Poznámky můžou vidět všichni uživatelé projektu nebo jen někteří – záleží jen na tobě.

Pod poznámkou můžeš taky diskutovat s ostatními a přikládat soubory.

Chytrá upozornění, která si nastavíš podle sebe

Když vyvoříš úkol, nebo se někde zapojíš do diskuze, určitě tě bude zajímat, když ti někdo odpoví. Freelo se chová podobně jako Facebook. Bude ti posílat upozornění na ty události, které se tě týkají.

Tyto upozornění si můžeš samozřejmě nastavit podle svých potřeb. Upozornění může být pouze v aplikaci, takže jej uvidíš jen tehdy, když se do Freela podíváš. Nebo ti můžeme zasílat e-mailové souhrny, či jednotlivá upozornění – zase záleží jen na tobě.

Z každé konverzace se můžeš samozřejmě odhlásit. Nikdo nechce sledovat něco, co se ho už netýká.

Android and iOS Phones

Stáhni si Freelo do svého mobilu nebo tabletu

Měj práci a informace kdykoliv po ruce. Stáhni si mobilní aplikaci pro svoje Android nebo Apple mobilní zařízení.

Za zkoušku nic nedáš, kapitáne

A to doslova! Budeš mít celých 14 dní na vyzkoušení všech funkcí Freela úplně zadarmo. Stačí kliknout a vložit e-mailovou adresu.

I po uplynutí 14 dní zdarma ale můžeš Freelo používat v bezplatném FREE tarifu. Víc informací najdeš v našem ceníku.