Zabezpečení

Chráníme data, chráníme naše uživatele.

Jak chráníme data

Všechna data zapisujeme okamžitě na více disků současně (RAID). Každý den přitom veškerá data zálohujeme - a to do jiné serverovny, která je 20 km vzdálená.

Vždy, když jsou data na cestě mezi uživatelským zařízením a Freelem, tak jsou zašifrovaná, a odeslána pomocí protokolu HTTPS. Všechny soubory, které si k nám uživatelé ukládají, jsou na disku také zašifrované. Data v rámci projektu – komentáře, úkoly a dokumenty – jsou v databázi přímo. Zálohy databází (dumpy) uchováváme šifrované pomocí PGP.

Zabezpečení serverů

V námi zvolené serverovně je mnoho prvků redundantních. Ať už se jedná o internetovou konektivitu, chlazení, přívod elektřiny a další prvky.

Servery jsou dobře zabezpečené, běží na nich automatické aktualizace a jsou chráněné firewallem. Server automaticky blokuje spojení, když odhalí podezřelou aktivitu z nějaké IP adresy. Nad servery je dohled v režimu 24/7 a přístup k serveru má pouze ověřená osoba.

Platební údaje

Všechny transakce kreditní kartou jsou zpracovány pomocí zabezpečené a ověřené platební brány. Data o kreditní kartě nemáme nikde uložena.

9 let zkušeností

Jako Váš Hosting aktivně nabízíme hostingové služby a chráníme data našich zákazníků. Všechny naše zkušenosti jsme vložili i do zabezpečení aplikace Freelo. Jsme si vědomi, že důvěru máme jen jednu.

Jak chráníme hesla?

Hesla ukládáme v podobě nečitelných hashů, které vytváříme pomocí kryptovací funkce bcrypt se solí a parametrem COST=10. Hesla všech uživatelů jsou tak u nás v bezpečí.

Chceš vědět víc?

Jakoukoliv bezpečnostní otázku nám můžeš napsat na emailtwitter nebo Facebook a my se k ní zcela otevřeně vyjádříme.

Aby bylo jasno, nic není 100% bezpečné a každý, kdo něco takového zaručuje, dělá slib, který nelze dodržet. I banky, vlády a korporace, které utrácejí miliardy za bezpečnost, mohou být ohroženy vysoce motivovanými jedinci.

Co můžeme slíbit je, že jsme přijali veškerá přiměřená opatření, aby byla data v bezpečí. Nic, kromě samotného webu, nevystavujeme přímo do Internetu. Pro přístup ke všemu máme firewall a VPN.

Za zkoušku nic nedáš, kapitáne

A to doslova! Budeš mít celých 14 dní na vyzkoušení všech funkcí Freela úplně zadarmo. Stačí kliknout a vložit e-mailovou adresu.

I po uplynutí 14 dní zdarma ale můžeš Freelo používat v bezplatném FREE tarifu. Víc informací najdeš v našem ceníku.